Zadovoljstvo je bilo danas družiti se sa ovim sjajnim ljudima – rekla je Simić.
Predstavnici Grada su posjetili još jednog preduzetnika, kojeg je Grad podržao kroz program subvencija.
Naime, nakon što su prošle sedmice obišli kompaniju „Moda“ d.o.o. Nikola Šurlan, a u pitanju je porodični posao, posjetili su i proizvodni pogon ovog istog preduzeća.
Kako je poručila ovlašteni potpisnik Odjeljenja za privredu i lokalni ekonomski razvoj Aleksandra Simić, ovo porodično preduzeće, koje ne samo da baštini stari zanat remenarstva, nego i opstaje na tržištu modne kožne galanterije i radi za poznate regionalne brendove.
-Sa proizvodnjom tašni, ruksaka, kaiševa i ostale kožne galanterije „Moda“ d.o.o. počinje 2013. godine. Za 13 godina rada ovom porodičnom biznisu vrata su otvorili mnogi regionalni i EU brendovi iz Švajcarske, Njemačke i Italije. Proizvodni proces je zaokružen te ovo preduzeće za brendove radi kompletan razvoj – od modeliranja do proizvodnje samog artikla. To znači da učestvuju u dizajnu proizvoda, modeliranju i pripremi proizvoda za serijsku proizvodnju te proizvode brendirane proizvode – kazala je Simić.
Napomenula je i kako vlasnik preduzeće radi i za domaće brendove.
-Orijentacija na izvoz i uspjeh koji „Moda“ d.o.o. postiže, ne bi bio ostvaren da nije kvalifikovanih saradnika (njih sedam) za koje se može, sa punim pravom reći, da su majstori svog zanata. Posebno želim da pomenem Dragana Balabna, „umjetničku dušu“ preduzeća koji je zadužen za kreativnost i izradu šnitova po kojima se kroji modna kožna galanterija. Grad je podržao „Moda“ doo Banjaluka 2023. kroz liniju subvencija za povećanje produktivnosti i podršku izvozu. Zadovoljstvo je bilo danas družiti se sa ovim sjajnim ljudima – rekla je Simić.










