Predstavnici Grada Banjaluke u Nišu.
Delegacija Grada Banjaluke prisustvovala je obilježavanju krsne slave Grada Niša – Svetog cara Konstantina i carice Jelene.
U ime Grada Banjaluke i gradonačelnika Draška Stanivukovića, krsnu slavu rukovodstvu i građanima Niša čestitala je ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za brigu o porodici i demografiju Adriana Basara.
– Njegujemo prijateljske i bratske veze ne samo u ovim svečanim danima, već i kroz razmjenu dobrih ideja, projekata i mjera koje provodimo i mi u Banjaluci i naši prijatelji u Nišu. Jedni drugima pružamo podršku i razmjenjujemo iskustva o tome kako da pomognemo porodicama i našim sugrađanima, na dobrobit građana Republike Srpske i Srbije – poručila je Basara.
Ona je podsjetila da Banju Luku i Niš povezuje i ban Svetislav Tisa Milosavljević, prvi ban Vrbaske banovine, rođen u Nišu, koji je svojim vizionarskim radom Banjaluci dao obrise grada.
Kako je istakla, Niš i Banjaluka, kao značajni i kulturni centri, imaju veliki potencijal za dalje jačanje saradnje kroz razmjenu kulturnih sadržaja i manifestacija.
-U Nišu će gostovati naša predstava za bebe, ali i kulturni sadržaji iz Niša kod nas, a koji će povezivati naša dva grada i dodatno učvrstiti saradnju – navela je Basara.
U okviru svečanosti u Nišu, delegacija Banjaluke sastala se i sa članom Kabineta Tatjane Macure, ministarke bez portfelja u Vladi Republike Srbije, zadužene za oblast rodne ravnopravnosti, sprečavanja nasilja nad ženama i ekonomskog i političkog osnaživanja žena.
Tokom sastanka razmijenjena su iskustva i primjeri dobre prakse u oblasti unapređenja položaja žena, podrške porodici, borbe protiv nasilja i ekonomskog osnaživanja žena, posebno u ruralnim sredinama.
Sagovornici su izrazili spremnost za nastavak saradnje i jačanje veza između institucija koje rade na unapređenju kvaliteta života porodica i žena, te razvoju zajedničkih inicijativa u regionu.










