Evo kuda će tačno saobraćati.
Od ponedjeljka, 1. juna stanovnici naselja Česma dobiće novu liniju javnog gradskog prevoza putnika koja će preko novoizgrađenog mosta saobraćati do centra grada.
-Linija će saobraćati glavnom saobraćajnicom kroz naselje Česma, iz smjera Mađira (fudbalskog terena), preko novoizgrađenog mosta, do kružnog toka kod „Lesnine“, zatim istočnim tranzitom do Ulice Trive Amelice (Malta) i dalje glavnom saobraćajnicom Ulicom kralja Petra I Karađorđevića do centra grada. Ukupan broj polazaka u toku dana iz Česme će biti 18 s tim da će prvi polazak iz Česme biti u 6.40, a posljednji iz grada ka Česmi u 22.40 časova – saopšteno je iz Odsjeka za javni prevoz.
Napominju da će postojeća linija 9B Česma – Medeno polje – Centar i dalje saobraćati svojom trasom, sa svim registrovanim polascima.
-Na ovaj način naselje Česma je pokriveno sa dvije gradske linije, a građani mogu da pređu most i koriste autobuse i na liniji 9 Kumsale – Centar, koja saobraća do mosta na lijevoj obali Vrbasa – poručili su iz ovog odsjeka.
Nova linija će eksperimentalno saobraćati mjesec dana, te nakon toga će se donijeti konačna odluka da li trasa i polasci odgovaraju prevoznim potrebama građana ili je neophodno izvršiti određene korekcije.










