13 američkih vojnika nikad neće vratiti svojim porodicama, kazao je Mamdani.
Gradonačelnik Njujorka Zohran Mamdani u svom postu na X-u oštro je osudio rat protiv Irana, ističući ogromnu štetu koju on i dalje nanosi civilima u inostranstvu i radničkim porodicama kod kuće.
U objavi na X, Mamdani je rekao: “Prije tri mjeseca, počeo je rat za koji niko nije glasao, a cijenu su platili ljudi koji nisu imali pravo glasa u tome.“
Kako je dodao, hiljade civila je izgubilo živote pri čemu cijenu rata dodatno skupljom čini i podatak da se 13 američkih vojnika nikad neće vratiti svojim porodicama.
-Amerikanci širom ove zemlje i našeg grada gledali su kako cijene rastu na pumpama i u trgovinama, a njihovi budžeti su opterećeni sukobom pokrenutim bez ijednog glasa Kongresa – napisao je Mamdani.
Prema njegovim riječima, svaki izgubljeni život u inostranstvu i svaki dolar iscijeđen je iz plata ljudi koji ga sebi najmanje mogu priuštiti.
-Ovom ratu sam se protivio od prvog dana. Protivim mu se još uvijek. Mora završiti – zaključio je Mamdani.










