Home > Društvo > Dodik: Nisu imali ni natpolovičnu većinu, ovo je propala rezolucija

Dodik: Nisu imali ni natpolovičnu većinu, ovo je propala rezolucija

Nakon glasanja u GS UN-a.

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je nakon što je u Generalnoj skupštini UN usvojen nacrt rezolucije o Srebrenici da nisu uspjeli da imaju ni natpolovičnu većinu, što, kako kaže, govori da je ovo propala rezolucija

-Blizu 110 zemalja nije glasalo ili je bilo protiv ili uzdržano. Ovo je propala rezolucija i to znači da UN nisu to podržale. Njihov naum da Srbima nametnu genocidnost i moralnu diskvalifikaciju nije uspio – kaže Dodik, piše RTRS.

Naveo je da će Amerikanci reći da je 84 glasa “za” dovoljno, ali ih je upitao, “po kojem principu je to dovoljno”.

-Da li je to po demokratskom? Pa nas na zapadu uče da je demokratska većina ona koja je natpolovična od ukupnog broja. Oni to nemaju. Zašto lažu –  kaže Dodik.