Home > Banjaluka > “Dokazali smo da smo rafting destinacija broj 1” Otvoreno Evropsko prvenstvo u raftingu “Banjaluka-Vrbas 2026” (FOTO)

“Dokazali smo da smo rafting destinacija broj 1” Otvoreno Evropsko prvenstvo u raftingu “Banjaluka-Vrbas 2026” (FOTO)

Grad Banjaluka podržava ovo takmičenje već godinama.

Evropsko prvenstvo u raftingu “Banjaluka – Vrbas 2026” otvoreno je večeras u Banjaluci, koja će do subote, 30. maja, biti domaćin 30 rafting ekipa iz 15 reprezentacija iz Evrope.

Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić rekao je u obraćanju na otvaranju da je Evropsko prvenstvo u raftingu u Banjaluci dokaz da se dobrom organizacijom mogu savladati sve prepreke, prenosi Srna.


-Sama takmičenja koja su iza nas govore da imamo kapacitet, da smo dobri domaćini i želim svim učesnicima mnogo sreće, da bezbjedno protekne ovo evropsko takmičenje, a mi se uvijek stavljamo na raspolaganje da budemo domaćini ovakvih manifestacija-rekao je Minić.

-Sa učesnicima iz 15 država, četiri organizacije Evropskog i tri Svjetskog prvenstva, Banjaluka je dokazala da je rafting destinacija broj jedan na svijetu“, izjavio je predsjednik Rafting kluba “Kanjon” Aleksandar Pastir.

Pastir je novinarima u Karanovcu, uoči otvaranja četvrtog Evropskog prvenstva, rekao da će na ovom prestižnom takmičenju nastupiti 38 timova.

On je zahvalio Vladi Republike Srpske, gradu Banjaluka i svim institucijama koji su pomogli ovo takmičenje, te pozvao građane da dođu da gledaju prestižna takmičenja na Vrbasu.

Gradski menadžer u Banjaluci Mirna Savić Banjac pozdravila je učesnike ovog sportskog događaja i naglasila da Gradska uprava podržava ovo takmičenje već godinama.

Banjaluka će do subote, 30. maja, biti domaćin 30 rafting ekipa iz 15 reprezentacija iz Evrope i ponovo će potvrditi svoje mjesto na mapi vrhunskih sportskih događaja.