Home > Banjaluka > Dom omladine: U ponedjeljak otvaranje izložbe „Omladinske novine u Banjaluci 1955-1991“

Dom omladine: U ponedjeljak otvaranje izložbe „Omladinske novine u Banjaluci 1955-1991“

autora Slobodana Rašića Bobare

Izložba „Omladinske novine u Banjaluci 1955-1991“ autora Slobodana Rašića Bobare biće otvorena u ponedjeljak, 25. maja u Domu omladine.

Izložba će biti otvorena sa početkom u 19.00 časova.

Ova dokumentarna postavka posvećena je razvoju omladinske štampe u Banjoj Luci u periodu od sredine pedesetih godina do početka devedesetih, kroz koji su omladinski listovi imali važnu ulogu u kulturnom, društvenom i javnom životu mladih.

Autor izložbe, Slobodan Rašić Bobara, dugogodišnjim istraživačkim radom i fotografijom bilježi društvenu i kulturnu istoriju Banjaluke.