Naime, festival je ove godine ugostio izvođače iz Slovačke, Srbije i Bijeljine, a trajao je tri dana.
Minulog vikenda održan je bogat kulturni program koji je okupio brojne posjetioce i ljubitelje umjetnosti, muzike i tradicije.
Kroz raznovrsne sadržaje, KUD „Mladost“ organizovalo je još jedan sjajni Međunarodni festival dječijeg folklora, dok je u sklopu „Banjalučkog proljeća“ održana i „Dragočajska šarenica“.
Ovim događajima je prisustvovala i gradski menadžer Mirna Savić-Banjac.
-Imala sam čast da otvorim 20. Međunarodni festival dječijeg folklora „Mladost“, u organizaciji KUD-a „Mladost“ Zalužani. Nakon prve festivalske večeri posvećene folkloru i igri, drugo veče proteklo je u znaku Etno gastro festa, bogatog tradicionalnim ukusima i predstavljanjem naše kulturne baštine. Festival okuplja folklorne ansamble iz Republike Srpske, Srbije i Slovačke i već dvadeset godina uspješno čuva našu tradiciju i običaje. Hvala organizatorima, učesnicima i svim posjetiocima koji svojim prisustvom doprinose da ova manifestacija iz godine u godinu bude sve ljepša i uspješnija – kazala je gradski menadžer.
Naime, festival je ove godine ugostio izvođače iz Slovačke, Srbije i Bijeljine, a trajao je tri dana.
Proteklog vikenda u okviru manifestacije „Banjalučko proljeće“ održana je i manifestacija „Dragočajska šarenica“, koja je realizovana u Društvenom domu u Dragočaju u organizaciji KUD-a „Dragočaj“.
-Bogat kulturno-umjetnički program i nastupi brojnih društava još jednom su pokazali koliko je važno da čuvamo našu tradiciju i običaje. Imala sam čast da pozdravim prisutne građane i učesnike, te da zajedno uživamo u večeri ispunjenoj igrom, pjesmom i dobrom atmosferom – istakla je Savić – Banjac.










