Naš posao je da se izborimo za sistemska rješenja, da borci ne žive zaboravljeni, poniženi i prepušteni sami sebi – rekao je on.
U Srpcu sam posjetio demobilisanog borca Vojske Republike Srpske koji živi nedaleko od Vrbasa. Čovjek koji je branio našu zemlju i narod kada je bilo najteže, danas živi u kući koju voda redovno plavi, jer nadležni godinama ne održavaju nasipe.
Rekao je ovo generalni sekretar Pokreta Sigurna Srpska, Nebojša Drinić i dodao da ovaj borac nema kud, a nema ni ko da ga posluša.
-Načelnik opštine Srbac ne želi čak ni da ga primi na razgovor. Živi od boračkog dodatka koji iznosi svega nekoliko maraka po mjesecu provedenom u zoni borbenih dejstava – kazao je on.
Ističe da mu je teško ostati ravnodušan pred ovakvim scenama.
-Za ovaj kraj sam emotivno vezan. Ovdje sam odrastao. I moj otac je bio borac Vojske Republike Srpske. Znam tačno koliku su žrtvu ti ljudi podnijeli da bismo danas imali Republiku Srpsku. Zato neću okretati glavu. Kupiću ovom čovjeku plac da ima siguran krov nad glavom – izjavio je Drinić.
Drinić dodaje da i to nije dovoljno.
-Naš posao je da se izborimo za sistemska rješenja, da borci ne žive zaboravljeni, poniženi i prepušteni sami sebi. Da svaki čovjek u Republici Srpskoj može da živi dostojanstveno. To je naš dug prema onima koji su stvarali Republiku Srpsku – zaključio je Drinić.










