Kada SNSD naplaćuje parking – zakonito je. Kada isti taj parking po istom sistemu naplaćuje neko drugi ”građani treba da traže povrat novca”-ističe on
Vjerovali ili ne – o odgovornosti govori čovjek koji će ostati upamćen kao rekorder po broju neodržanih sjednica Skupštine grada Banjaluke u istoriji. I to mu je normalno.
Istakao je ovo generalni sekretar PSS-a Neeboša Drinić upitavši:
-Šta kaže Ljubo Ninković? Kada SNSD naplaćuje parking – zakonito je. Kada isti taj parking po istom sistemu naplaćuje neko drugi ”građani treba da traže povrat novca”. Ispada da problem nije u sistemu naplate, već u tome ko sjedi u kabinetu gradonačelnika.
Poručio je da bi ako se “govori o vraćanju novca građanima, možda bi bilo pošteno da gospodin Ninković prvo razmisli o visokim platama koje je godinama primao kao predsjednik Skupštine grada, ništa korisno ne radeći”.
-Ta ista Skupština više je radila na blokadama nego na razvoju Banjaluke.Podsjetimo, Banjaluka je 2020. i 2021. godine ostala bez prihoda od poreza na nepokretnosti. U 2025. godini parking nije naplaćivan čak deset mjeseci, a ista neodgovorna praksa nastavljena je i u 2026. godini. Uz sve to, nametnut je i neustavan i diskriminatorski zakon kojim se najvećem gradu Republike Srpske oduzimaju sredstva od PDV-a-kazao je Drinić i zaljučio:
-Sve u svemu, građani Banjaluke to sve plaćaju mnogo više nego što košta bilo koja izjava ili politički performans. Zato bi, umjesto moralisanja, bilo korisnije bar ponekad pogledati u rezultate.










