Home > Društvo > Drinić o napadu na učenika u Banjaluci: Neću sjediti skrštenih ruku

Drinić o napadu na učenika u Banjaluci: Neću sjediti skrštenih ruku

Banjaluka mora da bude bezbjdan grad – poručio je Drinić.

Poražavajuće je da živimo u društvu u kojem se ponovo dešava da učenika napadaju ispred Osnovne škole i da mnogi oblici nasilja prolaze nekažnjeno. Institucije Republike Srpske su davno pale na ispitu, ali za razliku od pojedinih čelnika, neću sjediti skrštenih ruku. Boriću se protiv ovako nakaradnih stvari u Narodnoj skupštini Republike Srpske.

Rekao je ovo poslanik PDP-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Nebojša Drinić.

Dodaje da Banjaluka mora da bude bezbjedan grad, a ne da roditelji sa strahom šalju svoje djecu u školu.

-Društveni problemi se moraju sistemski rješavati, a ne gurati pod tepih. Krajnje je vrijeme da se institucije pozabave vršnjačkim nasiljem i mnogim oblicima devijantnog ponašanja – istakao je Drinić, pišu Nezavisne.