Koliko vrijedi ljudski život?-upitao je on,
Prije nekoliko dana sam objavio informaciju i zahtjev Udruženje dijaliziranih, tranplantiranih i hroničnih bubrežnih bolesnika kojim traže smjenu direktora i uprave Zavoda za dijalizu zbog neodgovornog odnosa prema pacijentima i nedostatka osnovnih lijekova. Ta objava je izazvala reakciju nadležnih ali ne kako bi trebalo, traženom smjenom, nego prvo demantijem, pa kasnije priznanjem a onda kako danas reče predsjednik Udruženja i raznim pritiscima.
Komentarisao je danas ponovo upućeni zahtjev dijaliznih pacijenata u RS za smjenu i direktora i uprave ovog Zavoda član Predsjedništva PDP/PSS-a Dragan Milanović.
-Na današnjoj pres konferenciji dijalizni pacijenti su iznijeli poražavajuće podatke o radu ili bolje reći neradu Zavoda za dijalizu.
Nedostatak lijekova od početka ove godine je kontinuiran u manjoj ili većoj mjeri. Nedostaje od flastera, kalcijum karbonata, paracitamola, antibiotika pa čak i fiziološke vode koja je neophodna prilikom skidanja pacijenta sa aparata pa sve do ključnog lijeka eritropoetina.
Sve ovo dovodi najteže pacijente u jedan težak položaj i neizvjesnost koja im pogoršava ionako narušeno zdravlje-ističe MIlanović.
S obzirom da nadležni nisu postupili po zahtjevima Udruženja i kako kaže Milanović odlučili da su im važnije fotelje direktora i uprave Zavoda od pacijenata, oni su najavili najtežu moguću mjeru. A to je odbijanje da prime dijalizu.
-Apelujem još jednom na premijera i ministra zdravlja, da ne dozvole da neko od pacijenata strada ili ugrozi svoj život u nemoći da se na drugi način izbore za svoja prava dostojanstvenog i adekvatnog liječenja.
To bi bio poraz ne samo nadležnih nego čitavog društva. Oni su danas postavili pitanje a ja ga ponavljam, koliko vrijedi ljudski život?-upitao je MIlanović










