Večina će biti na budžetu.
Univerzitet u Banjaluci planira da u novoj akademskoj godini upiše 2.600 studenata, od kojih će većina biti finansirana iz budžeta, izjavio je Srni rektor Radoslav Gajanin.
-Naš zahtjev za upis ove godine je oko 2.600 studenata. Od toga je najveći broj studenata na budžetu, praktično blizu 2.000 – rekao je Gajanin u podkastu Srne.
On je naveo da se objavljivanje konkursa očekuje uskoro.
-Prijemni ispit je planiran krajem juna ili početkom jula – precizirao je Gajanin.
Gajanin je pozvao maturante da pažljivo biraju studijske programe i da razmotre Univerzitet u Banjaluci kao prvi izbor.
-Da budu sigurni da je kvalitet studijskog programa i studija na Univerzitetu u Banjaluci na vrhunskom nivou i da znanja koja će dobiti su apsolutno komparativna sa znanjima koja bi mogli ostvariti na bilo kom drugom univerzitetu – istakao je Gajanin.
On je naglasio da su studijski programi modernizovani i usklađeni sa potrebama tržišta rada.
-Udio praktične nastave je iz godine u godinu veći i sada smo dostigli nivo da je više od 50 odsto časova obezbijeđena praktična nastava ili obavezna studentska praksa obezbjeđujemo sa privredom – naveo je Gajanin.
On je rekao da je ostvarena dobra saradnja sa privredom, ali da ima prostora za dodatno unapređenje.










