Od sudije koji vodi ovaj predmet javnost ima pravo da očekuje efikasnost, odgovornost i ažurnost-kazao je on
-Neprihvatljivo je odugovlačenje sudskog postupka u predmetu „Sokolski dom“ i ponašanje sudije Okružnog privrednog suda. Iako su imovinsko-pravni odnosi razjašnjeni i iako je Grad Banjaluka upisan kao vlasnik i posjednik objekta, građani i dalje trpe štetu zbog odugovlačenja postupka i neobjašnjivih procesnih kašnjenja.
Kazao je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković ističući da posebno zabrinjava činjenica da sud nije obezbijedio prisustvo svjedoka iako je za to imao više od dva mjeseca vremena, zbog čega je postupak ponovo odgođen za još mjesec i po dana.
-Od sudije koji vodi ovaj predmet javnost ima pravo da očekuje efikasnost, odgovornost i ažurnost, a ne nova odlaganja koja idu na štetu Grada Banjealuke i njenih građana. Ukoliko se ova praksa nastavi, uperićemo jasno prstom u odgovorne, imenom i prezimenom, te našu borbu nastaviti protestima ispred nadležnog suda – rekao je gradonačelnik.










