Home > Politika > “Nakon Komunalca na red došao Vodovod” Drinić poručio da je SNSD Srbac doveo na rub propasti

“Nakon Komunalca na red došao Vodovod” Drinić poručio da je SNSD Srbac doveo na rub propasti

Tvrdi da su ova javna preduzeća lošim upravljanjem SNSD-a poptuno blokirana.

SNSD je doveo srbačku opštinu na rub provalije. Nakon što su upropastili komunalno preduzeće i ovu malu opštinu zatrpali u smeće, na red je došao i Vodovod, poručuje generalni sekretar PDP/PSS Nebojša Drinić.

-Rukovodstvo srbačkog „Komunalca“ priznalo je da su računi ovog preduzeća blokirani, da je bilo stranačkog zapošljavanja i da imaju problem sa odvozom otpada. Da li će neko da odgovara ili će sve da se završi na poznatoj SNSD mantri ‘držite lopova’?-pita Drinić.

On ističe da javnost s pravom očekuje da konačno progovore i odgovorni u “Vodovodu” s obzirom na to da se radi o strateškom preduzeću čiji rad je najuže vezan za život građana, privrede, poljoprivrede…

-Građani i dalje čekaju odgovore o sumnjivom trošenju javnog novca, kreditnim zaduženjima, stranačkim zapošljavanjima, ali i o slučaju agregata koji je, prema dostupnim informacijama, plaćen dva puta-kaže Drinić.

On pita ko su zaposleni u Vodovodu?

-Da li je jedan od njih u rodbinskim vezama sa porodicom koja je uništila Srbac više od rata? Zašto se isti agregat plaća dva puta i to iz kreditnih sredstava?

Zabrinjava činjenica, napominje generalni sekretar PDP/PSS da se o svemu tome uporno ćuti, dok se problemi gomilaju, preduzeća dovode u sve teži položaj, a cijenu lošeg upravljanja plaćaju i radnici i građani.

-Jasno je, kaže, da je ovo postao prepoznatljiv obrazac vladanja SNSD-a u Srpcu. Odgovornost ne smije biti stvar političke volje, već osnova svakog sistemA- jasan je Drinić.