Home > Banjaluka > Održana komemoracija Dobrili Kukolj

Održana komemoracija Dobrili Kukolj

Prisustvovao i Stanivuković.

U Kulturnom centru Banski dvor održana je komemoracija povodom smrti dugogodišnje predsjednice Udruženja logoraša Drugog svjetskog rata Dobrile Kukolj.

Komemoraciji, kojoj su uz članove porodice prisustvovali i najviši zvaničnici Republike Srpske, u ime Grada Banjaluke prisustvovao je gradonačelnik Draško Stanivuković.

-Danas se sa dubokim poštovanjem i zahvalnošću opraštamo od Dobrile Kukolj, žene koja je preživjela strahote logora Jasenovac i koja je čitav svoj život nosila teško breme stradanja, ali i snagu da istinu nikada ne prećuti. Cijeli svoj život je bila među prvima na braniku istine, boreći se da stradanje srpskog naroda nikada ne bude zaboravljeno. Njeno svjedočenje nije bilo samo lična priča, već opomena, zavjet i glas svih onih koji nisu imali priliku da govore – poručio je gradonačelnik.

Takođe je naglasio da mu je bila velika čast što je imao priliku da živi u vremenu Dobrile Kukolj, žene koja je sve što je prošla, kroz život nosila sa osmijehom.

-Hvala na svakoj priči, na svakim savjetu, nosiću to uvijek u srcu. Neka joj Gospod podari vječni mir, a našem narodu snagu da čuva sjećanje i istinu koju nam je gospođa Dobrila ostavila u amanet – zaključio je Stanivuković.

Podsjećamo, Dobrila Kukolj preminula je juče, 20. maja. Rođena u selu Međeđa kod Kozarske Dubice Dobrila je kao djevojčica odvedena u logor Jasenovac, gdje je bila zatvorena tri mjeseca i gdje je izgubila dio porodice i preživjela traume koje su je pratile cijeli život.

Ipak, cijeli svoj život posvetila je istini, sjećanju i borbi da stradanje srpskog naroda tokom Drugog svjetskog rata nikada ne bude zaboravljeno.