Home > Društvo > PAO EES NA IZAČIĆU Građani satima čekaju u kolonama

PAO EES NA IZAČIĆU Građani satima čekaju u kolonama

Zbog pada EES-a na graničnom prelazu Izačić kolaps

Iako se na graničnim prelazima na izlazu iz Bosne i Hercegovine uglavnom ne bilježe veća zadržavanja i gužve, situacija je nešto drugačija na Graničnom prelazu Izačić, gdje je saobraćaj trenutno potpuno paralizovan.

Naime, na ovom graničnom prelazu došlo je do pada sistema za novi Entry/Exit System (EES) u Evropskoj uniji, koji registruje svakog putnika koji prelazi granicu.

Zbog toga su se formirale kilometarske kolone, a vozila se ne pomjeraju već satima.

Za sada nema informacija o tome kada bi EES sistem trebalo ponovo da proradi, kao ni šta je tačan uzrok kvara.

Na ostalim graničnim prelazima, iako je zabilježena povećana frekvencija vozila, nema dužih zadržavanja,prenosi Klix