Zbog pada EES-a na graničnom prelazu Izačić kolaps
Iako se na graničnim prelazima na izlazu iz Bosne i Hercegovine uglavnom ne bilježe veća zadržavanja i gužve, situacija je nešto drugačija na Graničnom prelazu Izačić, gdje je saobraćaj trenutno potpuno paralizovan.
Naime, na ovom graničnom prelazu došlo je do pada sistema za novi Entry/Exit System (EES) u Evropskoj uniji, koji registruje svakog putnika koji prelazi granicu.
Zbog toga su se formirale kilometarske kolone, a vozila se ne pomjeraju već satima.
Za sada nema informacija o tome kada bi EES sistem trebalo ponovo da proradi, kao ni šta je tačan uzrok kvara.
Na ostalim graničnim prelazima, iako je zabilježena povećana frekvencija vozila, nema dužih zadržavanja,prenosi Klix










