Home > Banjaluka > “PODRŠKA GRADA SE NASTAVLJA” Savić-Banjac obišla stanare naselja Novi Borik

“PODRŠKA GRADA SE NASTAVLJA” Savić-Banjac obišla stanare naselja Novi Borik

Grad sada pružio podršku i u rješavanju pitanja lifta, kako bi stanarima bar djelimično bili olakšani uslovi života, navela je ona.

Grad će i dalje biti podrška stanarima naselja Novi Borik u njihovoj višegodišnjoj borbi za svoja prava, nakon što su privatnom investitoru platili stanove koji nikada nisu završeni.

Tim povodom, stanare je danas obišla gradski menadžer Mirna Savić – Banjac sa saradnicima, kako bi razgovarali o problemima sa kojima se suočavaju i mogućnostima da im Grad pomogne u okviru svojih nadležnosti. Tokom obilaska istaknuto je da je Grad sada pružio podršku i u rješavanju pitanja lifta, kako bi stanarima bar djelimično bili olakšani uslovi života.

Savić – Banjac je poručila da i dalje neće izostati podrška ovim sugrađanima.

-Dugo godina je poznat problem prevarenih kupaca stanova u naselju Novi Borik koji su platili svoje stanove, ali nemaju ni osnovne uslove za život. Iako taj problem nije u nadležnosti Grada, mi smo zaista tu uz njih kao podrška. Sada smo uspjeli da im pomognemo da riješe pitanje lifta, a ranije i pitanje snabdijevanja zgrade vodom i električnom energijom – navela je Savić – Banjac dodajući da će se Grad uključiti i u razgovore koje će stanari imati u narednom periodu sa drugim institucijama.

Kako je navela, službe Grada su im i dalje na raspolaganju i sve što bude do Grada – pružiće podršku.

Podsjećamo, nedavno je u Gradskoj upravi održan i sastanak sa predstavnicima Udruženja prevarenih kupaca stanova građana „Novi Borik“ kako bi se sagledali načini na koje Grad može da pomogne.