
Ponovo se odgađa Sporazum o zajedničkom tržištu rada?
Sutra je sastanak lidera Albanije, Srbije i Severne Makedonije.
Postoji mogućnost da ponovo bude odgođeno potpisivanje sporazuma o zajedničkom tržištu rada na prostoru članica inicijative “Otvoreni Balkan”.
Izjavio je ovo pomoćnik direktora Privredne komore Srbije Bojan Stanić.
Stanić je potvrdio da su u naredna dva dana u Skoplju planirani susreti u vezi sa inicijativom “Otvoreni Balkan”.
Povodom informacije u medijima da će protokol o potpisivanju sporazuma o zajedničkom tržištu rada na prostoru članica “Otvorenog Balkana” biti odgođen zbog tehničkih razloga, Stanić je rekao da to još nije zvanično potvrđeno, ali da je vrlo moguće.
-Već je odloženo nekoliko puta. Sutra je sastanak lidera Albanije, Srbije i Severne Makedonije, a prekosutra sastanak u okviru saradnje između zemalja zapadnog Balkana i EU, gde će biti prisutni i drugi lideri – rekao je Stanić.
On je naveo da kriza u dijalogu Beograda i Prištine može direktno da utiče na razvoj inicijative “Otvoreni Balkan”, jer je riječ o odvojenim procesima.
Govoreći o najavljenoj međunarodnoj izložbi “Ekspo 2027”, Stanić je naveo da ona važna samo za Beograd i Srbiju, već i za privrede cijelog regiona, prenosi Srna.
-Ne samo Srbija, Beograd nego treba da doprinese i razvoju celog regiona, jer je zamišljeno da tu budu predstavljene i privrede iz regiona, pre svega se tu imalo u vidu Otvoreni Balkan, a i druge članice tog jednog neformalnog okvira zapadni Balkan – rekao je Stanić za Tanjug.
