Home > Banjaluka > Predstava “Švabica” 30. novembra posvećena licima sa invaliditetom

Predstava “Švabica” 30. novembra posvećena licima sa invaliditetom

blink.ba

Povodom Međuna

Narodno pozorište Republike Srpske saopštilo je da će izvođenje predstave “Švabica” u subotu, 30. novembra, biti posvećeno licima sa invaliditetom, te će mjesta u pozorišnoj sali biti označena i rezervisana za ove osobe i njihovu pratnju.

Iz Narodnog pozorišta su istakli da žele da omoguće i stanovnicima iz ove kategorije društva da uživaju u teatru i njegovim sadržajima.

-Period pred nama takođe će biti u znaku podrške, te sve reprizne predstave domaće produkcije osobe sa invaliditetom mogu gledati besplatno, a njihovoj pratnji omogućujemo popust do 25 odsto na kupljenu ulaznicu. Dovoljno je da rezervišu svoje karte na besplatan broj telefona 080/050-708 -navedeno je u saopštenju.

Iz Narodnog pozorišta Srpske su napomenuli i da su povodom obilježavanja Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom sa aktivistkinjom iz Banjaluke Biljanom Nedić snimili video-materijal, koji ukazuje na potrebu za jednakom participacijom u društvu.

-Želimo da ukažemo na potrebu da svaka ustanova posveti više pažnje rušenju fizičkih barijera i omogućavanju pristupa sadržajima koje nudi za ove osobe – navedeno je u saopštenju.

Iz nacionalnog teatra su naveli da je ovaj projekat dio inkluzivne kampanje koju Pozorište realizuje u saradnji sa različitim kategorijama stanovništva, te podsjetili da su prethodno realizovali projekte prilagođavanja predstava za osobe sa oštećenjem sluha i slijepa i slabovida lica.

Međunarodni dan osoba sa invaliditetom obilježava se 3. decembra.