
Pregovara se o nastavku projekta podjele turističkih vaučera u Srpskoj
Nakon što nije predviđen novac u budžetu za ove namjene.
Ministar trgovine i turizma Republike Srpske Denis Šulić rekao je da je Vlada Srpske opredijeljena za nastavak projekta turističkih vaučera koji će donijeti novi rast turizma i povećanje broja zaposlenih u ovoj grani privrede.
To je predviđeno Zakonom o turizmu, a Vlada i predsjednik Srpske Milorad Dodik žele da ta mjera ostane i da u skladu sa mogućnostima dodatno pomognemo naš turistički sektor – rekao je Šulić novinarima u Banjaluci, gdje je o nastavku projekta vaučera razgovarao sa predstavnicima privrednih subjekata iz turizma i ugostiteljstva.
Šulić je naglasio da je ove godine registrovan rast broja noćenja turista u Srpskoj u odnosu na 2022. godinu, koja je bila najbolja od kada se evidentiraju ti podaci, te naglasio da to govori da je oporavljen turistički sektor.
-Vlada Srpske je tokom panedmije virusa korona bila najaktivnija u regionu kada je riječ o očuvanju radnih mjesta u ugostiteljstvu, nekoliko mjeseci im je isplaćivala plate, a pokrenuli smo i projekat vaučera koji je sačuvao radna mjesta u ugostiteljstvu i hotelijerstvu – rekao je Šulić.
Predsjednik Područne privredne komore Banjaluka Goran Račić rekao je da u prethodnom periodu Vlada Srpske izdvojila pet miliona KM za projekat isplate vaučera građanima Republike Srpske za subvencionisano korištenje ugostiteljskih usluga.
On je istakao da su zahvaljajući toj mjeri sačuvani u najvećem dijelu hotelski kapaciteti u Srpskoj, ali da u budžetu Srpske nisu planirana sredstva za te namjene u 2024. godini.
Račić je rekao da su ugostitelji i hotelijeri predložili da se to planira u rebalansu budžeta Srpske, prenosi Srna.
Direktor hotela “Damis” sa Pala Božana Savić ocijenila je da su zahvaljujući projektu vaučera mali hotelijeri opstali na tržištu i zadržali sva radna mjesta.
Ona je dodala da bi nastavak projekta izdavanja vaučera omogućio unapređenje turizma u Srpskoj, koja ima šta da ponudi gostima
