Plivački klub Olimp predstojećeg vikenda, 30 i 31. maja, domaćin je 18. izdanja međunarodnog plivačkog mitinga “Banjaluka open 2026”.
Plivački klub Olimp predstojećeg vikenda, 30 i 31. maja, domaćin je 18. izdanja međunarodnog plivačkog mitinga “Banjaluka open 2026”.
Banjalučki “Gradski olimpijski bazen” ugostiće preko 500 takmičara iz 47. klubova, odnosno deset zemalja. Plivači će se na ovom mitingu boriti da isplivaju normu za predstojeće Svjetsko prvenstvo, koji se u održava u decembru u Pekingu.
– Ovo je jedan od najvećih plivačkih događaja u regionu. Premašili smo svoja očekivanja za ovu godinu. Otvaranje je u subotu u devet časova – rekao je Miodrag Čeko, sportski direktor PK Olimp.
Reprezentativka Srbije Lara Lilić raduje se početku takmičenja.
– Studiram u SAD. Iza mene je dobra sezona, ali nastavila sam da treniram. Nadam se da ću otplivati normu za EP do 23 godine – istakla je Lilićeva.
Grad Banjaluka i ovaj put je podržao miting koji organizuje PK Olimp.
– Ovaj plivački miting je od posebnog značaja za naš grad, ali i čitavu Republiku Srpsku, odnosno BiH. Ponosni smo na rad PK Olimp – naglasio je Dejan Travar, predstavnik Grada Banjaluka.
GOB biće spreman za takmičenje, potvrdio je to i Svetislav Lazić, direktor JP “Akvana”.
– Zadovoljstvo nam je da i ove godine budemo dio ove priče, da pružimo logističku i tehničku podršku. Čestitam punoljetstvo ovom mitingu – dodao je Lazić, prenosi Glas










