Na ova pitanja, kako kažu, ne treba da odgovori samo SNSD, već i Centralna izborna komisija, MUP Republike Srpske i javno tužilaštvo.
Pozivamo institucije reda u Republici Srpskoj da ispitaju od kojih sredstava Gradski odbor SNSD Banjaluka organizuje ekskurzije za svoje članove i još u kovertama dijeli džeparac za te ekskurzije, saopšteno je iz GrO Pokreta Sigurna Srpska Banjaluka.
-U izbornoj godini u kojoj su sve političke partije pod pojačanim kontrolama svog poslovanja, Gradski odbor SNSD-a očigledno javno kupuje glasove dijeleći novac u kovertama svima koji žele da budu dio njihovog putujućeg karavana. Da li je SNSD prijavio ovaj novac Centralnoj izbornoj komisiji kao trošak? Da li znaju da postoje pravila preuranjene kampanje koja kažu da se sve plaćene aktivnosti mogu odvijati tek mjesec dana pred izbore? Koje je porijeklo novca koji SNSD ovih dana dijeli građanima Banjaluke kao džeparac za ekskurziju? – upitali su iz PSS.
Na ova pitanja, kako kažu, ne treba da odgovori samo SNSD, već i Centralna izborna komisija, MUP Republike Srpske i javno tužilaštvo.
-Svaka korupcija počinje korupcijom na izborima a banjalučki SNSD je očigledno već u maju pred izbore zagazio debelo u korupcionaško blato kojim žele da sačuvaju svoju, ne krivim temeljima postavljenu vladavinu – zaključuju iz Pokreta.










