Home > Politika > “Sada će i liječenje mnogima biti nedostižno” Savić-Banjac komentarisala novi Zakon o zdravstvenom osiguranju

“Sada će i liječenje mnogima biti nedostižno” Savić-Banjac komentarisala novi Zakon o zdravstvenom osiguranju

Oduzimaju osnovna ljudska prava svojim građanima-kaže ona.

Narodni poslanik PDP-a i član Predsjedništva PSS-a, Mirna Savić Banjac komentarisala je što će se pred poslanicima Narodne skupštine Republike Srpske 19. maja naći hitne izmjene Zakona o obaveznom zdravstvenom osiguranju koje, kako kaže, kriju odredbe opasne po džep građana, jer bi limit participacije mogao biti promijenjen.

-Svakodnevno upozoravamo da je usvajanje zakona po hitnoj proceduri postalo praksa, umjesto da bude izuzetak u neophodnim slučajevima. Tako se ovaj put po hitnom postupku naši građani uskraćuju za još jedno životno važno pravo, a to je pravo na liječenje. Podizanjem granice za participaciju se u suštini svako ko ima prosječna primanja stavlja u položaj da će morati da bira između zdravlja i opstanka, posebno imajući u vidu činjenicu da smo zemlja gd‌je su najskuplji lijekovi i da je i sama terapija propisana od strane ljekara, mnogima nedostižna – rekla je Savić Banjac i dodala:

-Sada će i samo liječenje mnogima ostati nedostižno, a Republiku Srpsku, po ko zna koji put, pretvaraju u društvo koje za povlaštene plaća milione budžetskog novca za lobiranje i njihova prava, a osnovna ljudska prava običnom narodu oduzima i tjera i ovo malo ljudi da napuštaju Republiku Srpsku glavom bez obzira – navela je ona.