Osvrnula se na kritike što je vlast na nivou BiH jedina koja nije povukla sredstva iz Plana rasta.
Prvih 70 miliona eura bespovratnih sredstava koje je BiH mogla da dobije je prokockano! Još tragičnije je to što se ne radi ništa po ovom pitanju i nema naznaka da bi naredni scenariji mogli biti drugačiji.
Poručila je ovo predsjednica GrO PDP/PSS Mirna Savić Banjac komentarišući propuštenu priliku da BiH povuče sredstva iz Plana rasta.
-Nama je jasno da je SNSD-u i partnerima svejedno što milioni koja su mogli biti uloženi u infrastrukturu ili digitalizaciju propadaju dok se oni igraju političkih igrica. Jasno nam je i da su odavno izgubili dodir sa realnošću i nemaju nikakvu odgovornost, ali je nedopustivo da se godinama bave blokadama dok narod sve brže odlazi iz ove zemlje-navodi ona i dodaje:
-Kada su u pitanju lični i stranački interesi, dogovori padaju vrlo brzo. Domaća proizvodnja se svela na najniže grane, neodgovorna vlast godinama urušava ekonomsku stabilnost i ne stvara se nova vrijednost, a istovremeno se propušta šansa da imamo korist od bespovratnih sredstava koja bi nam otvorila vrata za rast i napredak. Ovakva vlast ne donosi prosperitet i ako se nastavi ovakvo djelovanje, biće ugašena i posljednja šansa da se otvore mogućnosti za ostanak i opstanak.










