-To što se bavimo jedni drugima samo pomaže režimu, kaže ona.
Savić-Banjac se osvrnula na jučerašnje zaključke Glavnog odbora SDS-a, ističući ih kao pozitivan signal za buduće zajedničko djelovanje.
-Juče smo imali priliku da čitamo zaključke sa Glavnog odbora SDS-a gdje se potvrđuje sporazum o jedinstvu opozicije. To su ključne poruke koje moramo poslati građanima – istakla je ona.
Govoreći o trenutnoj političkoj atmosferi, ona je naglasila da “traženje dlake u jajetu” među opozicionim partnerima nanosi štetu zajedničkom cilju. Prema njenim riječima, Pokret “Sigurna Srpska” aktivno radi na tome da se izbjegnu ishitrene izjave koje unose zabunu u narod.
-To što se bavimo jedni drugima samo pomaže režimu. Umjesto da pričamo o njihovim propustima i svemu lošem što su uradili, mi se nekada javno svađamo. To nije dobar put -jasna je Savić-Banjac.
Iako su strateški ciljevi jasni, Savić-Banjac napominje da ima dovoljno vremena za usaglašavanje personalnih i tehničkih rješenja.
-Sigurna sam da će biti razuma u narednom periodu. Treba pustiti organe stranaka i rukovodstva dvije najveće opozicione partije, PSS-a i SDS-a, da u miru donesu najbolje odluke – zaključila je ona za BN TV.










