Home > Banjaluka > Savić-Banjac otvorila međunarodno pijanističko takmičenje „Banjalučki bijenale 2026“

Savić-Banjac otvorila međunarodno pijanističko takmičenje „Banjalučki bijenale 2026“

Održava se deveti put.

-Sinoć sam imala čast i zadovoljstvo da otvorim deveto međunarodno pijanističko takmičenje „Banjalučki bijenale 2026“, manifestaciji koja iz godine u godinu okuplja talentovane mlade pijaniste iz regiona i Evrope.

Kazala je ovo gradski menadžer Mirna Savić – Banjac koja je poručila kako trajanje ove manifestacije su jasan pokazatelj kvaliteta iste.

-Posebno mi je drago što sam prije skoro dvije decenije i sama bila dio organizacionog odbora kada je ova manifestacija prvi put održana. Upravo njeno trajanje i kontinuitet najbolji su dokaz kvaliteta koji „Banjalučki bijenale“ nosi sa sobom, ali i činjenice da iz godine u godinu okuplja sve veći broj takmičara i mladih umjetnika. Čestitke organizatorima, profesorima i svim mladim umjetnicima koji svojim radom i talentom čuvaju i promovišu kulturu i umjetnost – naglasila je Savić – Banjac.