Home > Banjaluka > Savić-Banjac: Za narednu sjednicu pripremamo odluku o dodjeli prostora u Ulici Josifa Pančića za novi vrtić

Savić-Banjac: Za narednu sjednicu pripremamo odluku o dodjeli prostora u Ulici Josifa Pančića za novi vrtić

Grad ne odustaje od izgradnje vrtića na području Banjaluke.

Gradski menadžer Mirna Savić – Banjac podsjetila je još jednom na činjenicu da je Grad već obezbijedio lokacije za izgradnju nekoliko vrtića koji su obećani prije nekog vremena, a čija realizacija još uvijek nije započeta.

-Kao što je već poznato, Banjaluci je neustavno oduzeto 2,8 miliona KM od PDV-a, a vrtići koji su bili obećani i za koje su lokacije davno obezbijeđene nikada nisu izgrađeni. U Ulici Josifa Pančića u našem gradu mi smo našli novi prostor za naš budući vrtić. Na ovoj lokaciji imamo više od 400 kvadratnih metara prostora u kojem možemo obezbijediti mjesto za oko 100 djece – kazala je Savić – Banjac.

Istakla je i to kako će gradska administracija već za narednu sjednicu Skupštine Grada pripremiti odluku da ovaj prostor bude dodijeljen Centru za predškolsko vaspitanje i obrazovanje, kako bismo dobili novi vrtić za naše najmlađe.

-Jer Banjaluka je porodica i Banjaluka pruža više – dodala je Savić – Banjac, naglasivši da Grad ne odustaje od izgradnje vrtića na području Banjaluke.