Home > Banjaluka > Stanivuković: Banjaluka zaslužuje moderno i ozbiljno sajmište

Stanivuković: Banjaluka zaslužuje moderno i ozbiljno sajmište

Naglasio je kako izgradnja sajmišta i te kako može pozicionirati Banjaluku na regionalnoj privrednoj mapi.

Gradonačelnik Draško Stanivuković poručio je kako Banjaluka zaslužuje moderno i ozbiljno sajmište, s obzirom na činjenicu da naš grad organizuje brojne sajmove tokom godine – od d‌ječijih, zabavnih, sajmova turizma, privrede, sajma knjiga i mnogih drugih.

-Događaji poput „EXPO 2026“ koji okupljaju na stotine izlagača iz raznih oblasti, pokazuju da naš grad ima ogroman potencijal da postane regionalni centar ovakvih dešavanja. Predložili smo da Grad Banjaluka pronađe lokaciju, te da zajedno sa Vladom Republike Srpske pokrenemo izgradnju savremenog sajmišta koje će moći odgovoriti potrebnim kapacitetima i infrastrukturom za događaje ovakvog tipa – istakao je.

Naglasio je kako izgradnja sajmišta i te kako može pozicionirati Banjaluku na regionalnoj privrednoj mapi.