Ove godine godine kao i predhodne obuhvaćene su sve srednje škole na području grada Banjaluka – ukupno 18
-Ispunili smo još jedno obećanje, svim maturantima u Banjaluci isplatili smo uvećanu podršku za proslavu matura, jer želimo da naši mladi ljudi znaju da je njihov Grad uz njih u trenucima koje će pamtiti cijeli život.
Poručio je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković, naglasivši kako je ovo još jedan dokaz da Banjaluka pruža više.
-Naša politika su djela, a ne prazne riječi. Ono što obećamo, to i ispunimo. Jer Banjaluka pruža više! Nastavljamo da ulažemo u mlade, u njihovo obrazovanje, uspjehe i budućnost, jer su upravo oni najveća snaga Banjaluke – istakao je gradonačelnik.
Podsjećamo, na inicijativu gradonačelnika Draška Stanivukovića četvrtu godinu zaredom Grad je preuzeo na sebe trošak maturskih proslava, s tim da se ove godine iznos koji se dodjeljuje za proslavu matura povećao sa 80 KM na 100 KM.
Od uvođenja ove mjere odnosno od 2023. godine za ove namjene iz budžeta grada Banjaluka izdvojeno je oko 800 hiljada KM, a oko 9.500 maturanata dobilo je vaučere za besplatne mature, uključujući i maturante koji će ove godine dobiti vaučere).
Ove godine godine kao i predhodne obuhvaćene su sve srednje škole na području grada Banjaluka – ukupno 18, uključujući i Školu unutrašnjih poslova Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske,kao i Medresu Banjaluka.










