Home > Banjaluka > Stanivuković: Svima je jasno da SNSD ima mogućnost da sastavi skupštinsu većinu

Stanivuković: Svima je jasno da SNSD ima mogućnost da sastavi skupštinsu većinu

"Koga god predlože, mi ćemo podržati, jer nam je najvažnije da grad funkccioniše".

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković pita SNSD još uvijek ćuti o našem prijedlogu da Dragan Milanović bude predsjednik Skupštine grada Banjaluka.

– Da li im ne odgovara ime ili im ne odgovara da Skupština ima predsjednika i da uopšte funkcioniše? Ako je u pitanju ovo prvo, pozivamo SNSD ili bilo koga iz vladajuće koalicije, da predlože svog kandidata za ovu funkciju. Nama nije važno ime, važno nam je da Grad funkcioniše i da se rješavaju ključna pitanja. Koga god predlože, mi ćemo podržati-poručio je Stanivuković.

Dalje pita da li je ipak SNSD-u cilj ovakav razvoj situacije, gdje se jasno vidi da ne žele da Grad funkcioniše, već pokušavaju sve da blokiraju.

– Možda je to zato kako bi kasnije predstavili nesposobnima PDP i mene kao gradonačelnika, iako je svima jasno da imaju mogućnost da sastave skupštinsku većinu? Pitam SNSD – do kada će ćutati? Ćutanje u politici predstavlja izraz bezidejnosti i nedostatka želje za radom, a SNSD to upravo pokazuje. Ima mnogo tema u kojima možemo voditi političke bitke, funkcionisanje Grada ne smije biti jedna od njih. Nama nije važno ko u ovoj besmislenoj političkoj bici pobjeđuje, ako Banjaluka i njeni građani gube- naveo je Stanivuković.