Home > Banjaluka > Šukalo: Banjaluka danas nije grad stagnacije, već grad koji se razvija

Šukalo: Banjaluka danas nije grad stagnacije, već grad koji se razvija

Pojedini navodi koji pokušavaju da umanje rezultate i razvoj Banjaluke su netačni – rekla je ona.

Pojedini navodi koji pokušavaju da umanje rezultate i razvoj Banjaluke su netačni, a o svemu tome najbolje govore činjenice, kao i projekti koji su u našem gradu vidljivi golim okom.

Kazala je ovo projekt menadžer Grada, Milada Šukalo, koja je istakla kako su apsolutno netačni navodi da u Banjaluci postoje samo obećanja bez realizacije projekata.

-O tome najbolje svjedoče građani koji svakodnevno koriste kilometre novoizgrađenog šetališta uz rijeku Vrbas. Trenutno je u toku i treća faza izgradnje, kojom će šetalište biti produženo od Rebrovačkog mosta do Srpskih Toplica – kazala je ona.

Podsjetila je i na to kako su izgrađeni i obnovljeni parkovi, ispunjeni djecom i porodicama, najbolji dokaz da se Banjaluka razvija i ulaže u kvalitet života.

-Park kod Tržnog centra „Delta planet“, Ćirilični park, Park „Mladen Stojanović“, Park knjige, Oslobođenja kao i brojne druge uređene zelene površine, konkretni su rezultati rada vidljivi svakom građaninu. Kada je riječ o dino-parku, projekat nije obustavljen, već će biti realizovan na drugoj lokaciji, uvažavajući mišljenje i želje građana. Završetak radova i otvaranje za posjetioce planirani su tokom ovog ljeta – istakla je ona.

Dodala je i to kako se trenutno u Banjaluci realizuje jedan od najvažnijih infrastrukturnih projekata u posljednjih nekoliko decenija, a to je izgradnja kolektora na Vrbasu, projekat koji će imati ogroman značaj za zaštitu životne sredine i budućnost grada.

-Podsjećam vas da nam nije dozvoljeno da izmijenimo regulacioni plan na tom dijelu kako bismo počeli sa realizacijom ovog projekta, koji smo i zvanično medijima predstavili prije nekoliko dana – dodala je ona.

Naglasila je i to kako projekat hotela „Palas“ nije gradski projekat, ali da se Grad u potpunosti uključio kako bi bio na raspolaganju investitoru, zahvaljujući kojem će Banja Luka dobiti nove smještajne kapacitete, sale za kongrese i brojne druge sadržaje koji će uticati na razvoj turizma u gradu.

-Radovi na hotelu „Palas“ su u toku, što je vidljivo i na samom terenu, dok je projekat gradske bolnice od izuzetnog značaja za Banjaluku i cijelu regiju. Očekujemo i veću podršku nadležnih institucija kako bi ovaj projekat bio realizovan do kraja – istakla je ona.

Podsjetila je i na to da je u vrijeme mandata gradonačelnika Draška Stanivukovića izgrađeno šest vrtića, zahvaljujući čemu više od 500 djece ima mjesto, te je poručila da tu svakako nije kraj.

Istakla je i na to kako je projekat izgradnje mosta u naselju Dolac, nažalost, godinama bio blokiran.

-Nakon što je Skupština dala zeleno svjetlo da se ide u otkup, odnosno da se rješavaju imovinsko-pravni odnosi, mi smo započeli značajne procedure. Od početka govorimo koliko je izgradnja ovog mosta bitna i koliko će rasteretiti saobraćaj u tom dijelu grada – dodala je ona.

Poručila je kako je Banjaluka danas ipak grad koji se razvija.

-Banjaluka danas nije grad stagnacije, već grad koji se razvija, gradi i mijenja. Zato smatramo da je važno da javno informisanje bude zasnovano na činjenicama, objektivnosti i odgovornosti prema građanima – zaključila je projekt menadžer.

Podsjetila je i na to da je Banjaluka uvela niz mjera koje svakako pomažu našim sugrađanima, izgradila mnogobrojne vodovodne mreže i puteve, vratila Sokolski dom gradu, uredila Kuću Milanovića, te da je realizacija brojnih drugih projekata u toku.