Tokom večeri organizovan je i izbor za najljepšu slavsku pogaču i najbolju domaću rakiju, ali i najljepšu slavsku svijeću, što je dodatno upotpunilo atmosferu tradicije i narodnog duha.
Obilježavanju krsne slave grada – Spasovdana, koje je održano na šetalištu pored Hrama Hrista Spasitelja, prisustvovao je veliki broj sugrađana koji su zajedno u svečanoj i prazničnoj atmosferi proslavili ovaj značajan dan za naš grad.
Proslavi je prisustvovala i gradski menadžer Mirna Savić – Banjac.
Obraćajući se prisutnima, naglasila je kako je posebno raduje što je i ove godine nastavljena tradicija da se Spasovdan obilježava zajedno sa građanima, u duhu zajedništva, vjere i očuvanja narodnih običaja.
-U duhu zajedništva i ljubavi prema našem gradu, proslavili smo slavu Grada, Spasovdan. Bilo je zaista prelijepo biti sa našim narodom, vidjeti okupljene sugrađane i zajedno njegovati našu tradiciju, kulturu i običaje koji nas povezuju i čine jačima. Zahvaljujem se svim učesnicima, kao i gostima koji su bili dio ove svečanosti, a posebne čestitke upućujem svim dobitnicima nagrada. Neka nas Spasovdan i dalje okuplja u slozi, miru i ljubavi prema Banjaluci- poručila je ona.
Tokom večeri organizovan je i izbor za najljepšu slavsku pogaču i najbolju domaću rakiju, ali i najljepšu slavsku svijeću, što je dodatno upotpunilo atmosferu tradicije i narodnog duha.
Nagrada za najbolju slavsku pogaču pripala je Mileni Šikuljak, dok je najbolja rakija ove godine bila „Eliksir“, a najljepša slavska svijeća djelo je KUD-a Piskavica.
Podsjećamo, obilježavanje Spasovdana počelo je sinoć prazničnim bdenjem, prigodnom izložbom, te tradicionalnim kulturno-umjetničkim programom „U susret Spasovdanu“.
Tokom današnjeg dana održana je Sveta arhijerejska liturgija u Hramu Hrista Spasitelja, nakon koje je uslijedila i Spasovdanska litija.
Održano je i finale „Kupa Grada Banjaluka“ u kojem su se sastale ekiše Fudbalskog klub „Naprijed“ i Fudbalskog kluba „BSK“, a utakmica je humanitarnog karaktera za našeg sugrađanina Slobodana Kesića.










