Home > Banjaluka > VIŠE OD 500 PARKING MJESTA Banjaluka dobija prvu javnu garažu (VIDEO)

VIŠE OD 500 PARKING MJESTA Banjaluka dobija prvu javnu garažu (VIDEO)

Ovih dana raspisana je javna nabavka za izbor izvođača radova.

Banjaluka dobija prvu javnu garažu sa više od 500 parking mjesta, čime se pravi još jedan važan korak ka sistemskom rješavanju problema parkiranja i stvaranju funkcionalnijeg i uređenijeg grada.

Ovih dana raspisana je javna nabavka za izbor izvođača radova za izgradnju garaže na lokaciji kod TC „Zenit“.

Kako je ranije istakao gradonačelnik Draško Stanivuković, nakon decenija priče i čekanja, Banjaluka konačno dobija modernu javnu garažu koju će činiti suteren, prizemlje i tri sprata, sa više od 500 parking mjesta na raspolaganju građanima.

Početak radova očekuje se već narednog mjeseca, a projekat će u potpunosti biti finansiran iz budžeta Grada Banjaluka.

Izgradnjom ove garaže biće značajno povećan broj parking mjesta u užem gradskom jezgru, rasterećene okolne saobraćajnice i stvoreni bolji uslovi za sve učesnike u saobraćaju.