Home > Banjaluka > Završeno Svjetsko prvenstvo u kajaku i kanuu na divljim vodama

Završeno Svjetsko prvenstvo u kajaku i kanuu na divljim vodama

Banjaluka je ponovo bila epicentar kajakaške planete.

U Banjaluci je završeno ICF Svjetsko prvenstvo u kajaku i kanuu na divljim vodama.

Reprezentacija Italije dominirala je u spustu sa osam osvojenih medalja (pet zlatnih, dvije srebrne i jednom bronzanom), a Francuzima, sa 12 osvojenih medalja (5, zlatnih, 4 srebrne i 3 bronzane) nije bilo premca u sprintu.

Kajak kanu klub „Vrbas“ još jednom se pokazao kao sjajan domaćin.

-Odradili smo sjajan posao. Drago mi je što svi akteri ponovo nose najbolje utiske iz Banjaluke. Na djelu smo, još jednom, pokazali da možemo da se nosimo sa organizacijom najvećih takmičenja. Drago mi je i što su naši mladi kajakaši osjetili draž Svjetskog prvenstva i uvjeren sam da će im to biti od velikog značaja za dalji sportski razvoj – saopštili su iz Kajak kanu kluba „Vrbas“.

Banjaluka je ponovo bila epicentar kajakaške planete, a na rijeci Vrbas svoje vještine pokazali su takmičari iz 28 reprezentacija.

-Prezadovoljan sam organizacijom Svjetskog prvenstva u kajaku i kanuu na divljim vodama. Banjaluka i Republika Srpska još jednom su pokazali da mogu da organizuju sportska takmičenja na svjetskom nivou. Moram da pohvalim sve one koji su doprinijeli tome da organizacija Svjetskog prvenstva protekne u najboljem redu. Drago mi je što su i svi naši gosti, od takmičara preko trenera do navijača, uživali u našem gradu i rijeci Vrbas i što smo se, još jednom, čitavom svijetu predstavili u najljepšem svjetlu – rekao je Dejan Travar, ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za sport.

Na račun organizacije stižu riječi hvale i od čelnih ljudi Svjetske kajak kanu federacije, koji su naveli da da je Svjetsko prvenstvo bilo besprijekorno organizovano.