DRAMATIČAN SUSRET U BANJALUCI Borac stigao do boda protiv Sarajeva

Ipak je prekinut veliki niz pobjeda Borca.

U zaostaloj utakmici Premijer lige BiH ujedno i velikom derbiju fudbaleri Borca i Sarajeva su podijelili bodove odigravši 1:1 na dobro ispunjenom Gradskom stadionu u Banjaluci.

Tako je prekinut niz Banjalučana od osam vezanih pobjeda. Bez obzira na to, crveno-plavi su ostali lideri šampionata. Sada imaju 25 bodova, četiri više od Zrinjskog i pet u odnosu na Sarajevo. Bila je to dramatična utakmica u kojoj je Borac do boda došao u 95. minuti nakon velike gužve pred golom Sarajeva.

U prvom dijelu gledali smo čvrstu i borbenu utakmicu. Nije bilo nekih velikih prilika, vjerovatno zbog važnosti utakmice, prenose Nezavisne.

Prvi je zaprijetio Borac. Dosuđen je prekršaj na 20 metara, Srđan Grahovac je šutirao, ali lopte ide preko gola. U 16.minuti veliku grešku domaće odbrane ne koristi Oliveira čiji je udarac izblokiran. Odmah u sljedećem napadu uzbuđenje na drugoj strani, ali ubačaj Grahovca bio je prejak za Lukića i Čavića. U 22. minuti opasan napad gostiju, Radović je ubacio, ali je loše reagovao Avramovski kojeg je zaustavio Čavić.

Crveno-plavi prijete u 26.minuti. Lukić je dobro primio loptu, odigrao povratnu za Terzića koji je izblokiran. Tri minute kasnije Čavić je bio u prodoru, ali na kraju je šutirao preko gola Šahinovića. U 45. minuti Ćelić se nije najbolje snašao pred golom Sarajeva nakon jdnog kornera. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U 49.minuti gosti su bili u opasnom napadu, Ziljkić je ubacio, lopta se odbila, a na kraju je golman Mijatović izbacio u korner. Iz kornera je Julardžija je pokušao, ali je bio neprecizan.Uslijedio je period mirnije igre, gosti su imali više loptu u svom posjedu, ali prilika nije bilo. U 63.minuti Kvržić je oštro ubacio, ali previsoko za Lukića. U 66.minuti nakon jedne kontre gostiju Hasić je slabo šutirao pored gola.

U 68.minuti Sarajevo je povelo. Velika greška domaćih u fazi napada, uslijedila je munjevita kontra, Anđušić je sjajno izbacio Ajdina Hasića koji sam izlazi na Mijatovića i rutinski pogađa za veliko slavlje gostiju. U nastavku su domaći krenuli po poravnanje, no nisu uspjevali da ozbiljnije zaprijete. U 75.minuti Hasić šutira, ali Mijatović brani. U 85.minuti Oliveira je bio u velikoj šansi, ali Mijatović je odbranio.

Minut kasnije Borac je imao najbolju šansu, ali je udarac Makarića glavom završio tik pored gola. Do kraja su domaći bacili sve karte u napad. U sudijskoj nadokanadi drama. Prvo velika šansa za Borac, sjajno je odbranio Šahinović, a nakon kornera pogodak. Čini se da je Kvržić pogodio, mada je možda to bio i autogol Solde. Bio je to veliki bod za Borac.