Fudbaleri Sampdorije u dresovima sa likom Siniše Mihajlovića pobijedili Ređanu

Za Sampdoriju nastupa i golman Filip Stanković, sin proslavljenog fudbalera Dejana, prijatelja Siniše Mihajlovića.

Sampdorija je pobijedila na gostovanju ekipu Ređane 2:1 u meču 17. kola italijanske Serije B. Fudbaleri tima iz Đenove nosili su dresove sa likom Siniše Mihajlovića kako bi odali počast nekadašnjem igraču kluba na godišnjicu smrti.

Ekipa trenera koju s klupe predvodi nekadašnji fudbalski as Andrea Prilo nosila je dresove sa likom Mihajlovića na rukavu.

Mihajlović je na fotografiji u dresu kluba iz Đenove, a prilikom izvođenja slobodnog udarca čime je istaknuta fudbalska vještina koja je bila zaštitni znak jednog od najboljih izvođača prekida u Evropi, piše RTS.

Sampdorija će sve dresove u kojima su nastupali njeni igrači protiv Ređane prodati na aukciji. Prihod od prodaje biće doniran pedijatrijskoj ustanovi Đana Gaslini u Đenovi.

Mihajlović je bio dio Sampdorije u igračkim, ali i trenerskim danima. Klub iz Đenove je ovim gestom pokazao da ne zaboravlja prerano preminulog fudbalskog velemajstora.

Gosti su u Ređo Emiliji stigli do pobjede golovima Pajtima Kasamija u 44. i Manuela De Luke u 46. minutu. Manolo Portanova iz Ređane je u 91. minutu postavio konačan rezultat.