Lana Pudar šesta u finalu Svjetskog prvenstva u plivanju

Pred njom je još jedna utrka.

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar je osvojila šesto mjesto u finalu discipline 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti. Šesnaestogodišnja Mostarka je finalnu utrku isplivala u vremenu 2:07,85.

Prvo mjesto je osvojila 15-godišnja Summer Mcintosh iz Kanade s vremenom 2:05.20 što je novi juniorski svjetski rekord.

Medalje su osvojile i Amerikanka Hali Flickinger 0.88 sekundi zaostatka te Kineskinja Yufei Zhang sa zaostatkom od 1.12 sekundi.

Pudar (16) se u finale plasirala juče, kada je postigla ukupno četvrto vrijeme. Dionicu je preplivala za dvije minute 7,58 sekundi, osvojivši drugo mjesto u prvoj grupi.

Prije tri dana u prvom finalnom nastupu Pudar je osvojila osmo mjesto u utrci na 100 m delfin.

Nakon utrka 100 i 200 metara delfin, Pudar će u istoj disciplini nastupiti i na dionici 50 m.