LANA ZAUZELA TRON Bh. plivačica šampionka Evrope na 200 metara delfin

Najveći uspjeh njene karijere!

Najbolja plivačica BiH Lana Pudar osvojila je danas zlato u finalu trke na 200 metara delfin stilom na Evropskom seniorskom prvenstvu u Rimu.

Iza nje su završile Dankinja Helena Rosendal Bah /2:07.30/ i trećeplasirana Italijanka Ilarija Kusinato /2:07.77/.

Mlada Mostarka je na fantastičan način isplivala trku na 200 metara delfin ostvarivši najveći uspjeh njene karijere, ali i jedan od najvećih uspjeha bh. sporta.

Lana je vodila od početka do kraja trke. Toliko je žestoko krenula da je čak i zvanični TV komentator LEN TV u jednom trenutku rekao da ne vjeruje da će uspjeti da izdrži do kraja. Ipak, Pudarova je još jednom pokazala da je sazdana od šampionskog materijala i iza sebe je ostavila.

Ovo joj je druga medalja u Rimu jer je prethodno osvojila bronzu u trci na 100 metara delfin stilom.