POBJEDNIK SRPSKA OPEN Lajović pobijedio u Madridu

U drugom kolu, Lajović će igrati protiv Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima.

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se večeras u drugo kolo mastersa u Madridu, pošto je u dva seta pobijedio Australijanca Džejsona Kublera 6:3, 6:3.

Lajović, 40. teniser svijeta, do pobjede nad 63. igračem na ATP listi je stigao poslije sat i 24 minutu igre.

U prvom setu, Lajović je u drugom gemu oduzeo servis protivniku, da bi u devetom gemu na svoj servis iskoristio drugu set loptu.

Brejkovima u sedmom i devetom gemu drugog seta, Lajović je stigao do sigurne pobjede.

Inače, Lajović je preksinoć bodrio Partizan u duelu protiv Real Madrida i bio im je taličan, a vidjećemo kako će proći večeras u drugom meču.

Takođe, plasman u drugo kolo obezbijedio je i Italijan Andrea Vavasori, savladavši u dva seta Britanca Endija Mareja 6:2, 7:6.

Vavasori će u drugom kolu igrati protiv Rusa Danila Medvedeva.