BUDI DRUGAČIJI, BLOKIRAJ HEJT Ovo se zapravo krilo iza fotografija banjalučkih influensera sa modricama
Foto: BLink

BUDI DRUGAČIJI, BLOKIRAJ HEJT Ovo se zapravo krilo iza fotografija banjalučkih influensera sa modricama

Govor mržnje na internetu je sveprisutan i riječi ponekad mogu da ostave duboke emocionalne posljedice.

Na društvenim mrežama prije nekoliko dana su osvanule fotografije brojnih banjalučkih influensera sa modricama na licu. Bojana Mutić, Kosta Miljković, Tatjana Ikanović i Robert Dacešin objavili su šokantne fotografije na svojim Instagram profilima sa kojima su izazvali bujicu komentara.

Povod za objavu fotografija jeste kampanja o smanjenju govora mržnje i sajber nasilja koja može značajno da utiče na mlade ljude koji su mu izloženi.

Ministarstvo porodice, omladine i sporta Republike Srpske pokrenulo je danas kampanju ” Budi drugačiji, blokiraj hejt” u cilju zaštite djece i mladih na internetu, te smanjenja govora mržnje i sajber nasilja, koje je posljednjih godina u porastu i ostavlja trajne posljedice na život i zdravlje mladih ljudi.

Ministarstvo realizuje ovu kampanju u saradnji sa omladinskim organizacijama i kao vid nastavka aktivnosti koje su sprovodili još 2014. i 2015. u okviru kampanje za borbu protiv mržnje na internetu “No hate”.

Banjalučki putopisac i influenser Robert Dacešin je na svom Fejsbuk profilu danas objavio video sa objašnjenjem da je na poziv Ministarstva porodice, omladine i sporta, bio dio kampanje koja za cilj ima da skrene pažnju na govor mržnje na internetu i osvijesti nas koliko riječi iako ne ostavljaju fizičke modrice, imaju duševne posljedice.

Banjalučka influenserka Tatjana Ikanović koju prati 43 000 ljudi, takođe je na svojim društvenim mrežama objavila video u kojem je objasnila pozadinu kampanje i istakla da je ponosna sto se o ovoj temi javno i glasno priča.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tatjana (@turquoiselove9)

Glavni ciljevi projekta su zaštita mladih kroz podizanje svijesti o govoru mržnje na internetu, te sajber nasilju i riziku koji ono predstavlja, ali i motivisanju ljudi da uče, djeluju i bore se za ljudska prava u onlajn i stvarnom svijetu.

KATEGORIJE
TAGOVI

KOMENTARI

Wordpress (0)